Robert Fico
robertfico.jpg

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. (nar 1964, Topoľčany) (Alfa samec, z ktorého vyžaruje ego) je predseda politickej strany SMER - sociálna demokracia, bývalý predseda vlády Slovenskej republiky.

Záľuby:

  • rád pijem kolu, ale až potom ako sa vrátim z WC
  • nerobím biznis
  • chodím na INCHEBU, ale pozor už musim utekať, mam stretnutie
  • občas spustím čistiace procesy
  • som v politike 14 rokov, nie som samovrah a nedám sa po vstupe do vlády predať za 5,50
  • pačia sa mi dievčatá s červenými vlasmi, ale na Slovensku ich nestískam, aspoň do Viedne na letisko, tam može byť

http://www.aktuality.sk/clanok/155870/video-fico-sa-boji-o-svoj-zivot/
02.02.2010
VIDEO: Fico sa bojí o svoj život
Premiér Robert Fico sa obáva o život. Ako dnes po rokovaní Koaličnej rady na tlačovej besede v súvislosti s financovaním SDKÚ-DS uviedol, má také informácie, že sa bojí, aby ho niekto nezastrelil.
"O také peniaze ide," vyhlásil. Koaliční partneri sa dnes dohodli, že pranie špinavých peňazí musí byť témou rokovania NR SR. "Je to vážny zásah do demokratického politického systému, preto sa tým musí zaoberať NR SR," zdôraznil.
Podľa Fica jeho strana ani on sám nerobili zúrivú kampaň. Zorganizoval len tri tlačové besedy. "Zosypali sa po troch tlačových besedách. Čo všetko ešte za tým je? Asi sa obávajú, že to môže ísť ďalej," vyhlásil.
Situácia v SDKÚ-DS je podľa premiéra vážnym ohrozením demokratického systému na Slovensku, preto má o tom rokovať parlament. Či však preto bude zvolaná mimoriadna schôdza alebo sa problémom budú zaoberať poslanci na riadnej schôdzi, sa zatiaľ koalícia nedohodla. Fico ani neuviedol, či pri prerokovávaní financovania SDKÚ-DS koalícia navrhne odvolanie podpredsedu NR SR Milana Horta, ktoré avizoval v nedeľu. Pripustil, že parlament by mal financovanie SDKÚ-DS vyšetriť.
Rozhodnutie Mikuláša Dzurindu, že nebude kandidovať v parlamentných voľbách, je podľa Fica prázdne gesto, pretože sa ním nič nemení. Zostávajú tí istí ľudia, štruktúry, účty i peniaze. SDKÚ-DS označil za najnebezpečnejšiu stranu slovenského politického systému. Podľa neho SDKÚ-DS bude musieť garantovať, že nebude používať čierne peniaze. "Dzurinda sa priznal v priamom prenose. Nemienim sa naťahovať so stranou vo voľbách, ktorá má miliardy na účtoch," vyhlásil predseda vlády. Fico zdôraznil, že dostáva informácie o financovaní SDKÚ-DS postupne. Tieto informácie si overuje, či nejde len o bubliny, ale či sú to reálne podozrenia. "Vlastnými silami preverujeme, či je informácia relevantná," zdôraznil.
Podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara sa kauza financovania SDKÚ-DS nedá porovnávať s finančným darom, ktorý jeho strana dostala v igelitkách od dôchodcu. "Otvorene som vtedy povedal, kde sa stala chyba, kto ju urobil," zdôraznil. Upozornil, že peniaze ĽS-HZDS vrátila a funkcionári zodpovední za prebratie daru prišli o funkcie a dnes už nie sú ani členmi strany.
Fico zdôraznil, že súčasná koalícia nikdy netvrdila, že neurobila chyby, ale z chýb vyvodila dôsledky. pripomenul, že okrem neho žiadny premiér neodobral rezort koaličnému partnerovi. SDKÚ-DS podľa Fica nikdy nepredstavila alternatívu proti súčasnej vláde. Celý čas to bolo len opľúvanie, dodal.
Premiér dnes znova zaútočil aj na novinárov. Podľa neho novinári súčasnú vládu nemajú radi a nikdy nebola favoritom slovenských médií. Novinári podľa neho vedia, že Dzurinda proti tejto vláde nemá šancu a preto ho médiá zložili, aby proti Smeru-SD stál niekto iný.


Vysvetlenie ministra financií Jána Počiatka prečo bol na jachte spolu s majitelmi J a T v Monaku, ked niekolko dní na to zarobila J a T približne jednu miliardu Sk na kurzovom rozdiele pri prechode slovenskej koruny na Euro.


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License