Karol Džupa
karoldzupa.jpg

Karol Džupa (nar.1952) (Dostal od Haščáka 4 mil. Sk. Inklinuje k R. Zajacovi. Bude poslúchať. Haščák mu platí ešte 30 tis. Sk mesačne ako konzultantovi Penty)
Bol zvolený za poslanca NR SR vo volebnom období 2002 až 2006 za HZDS. V roku 2003 bola strana premenovaná na ĽS-HZDS. Bol členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo.
Počas parlamentnej krízy v septembri 2005, vyvolanej odchodom predsedu Aliancie nového občana (ANO) Pavla Ruska spolu s tromi poslankyňami ANO do opozície a po znefunkčnení parlamentu opozíciou, vystúpil z ĽS-HZDS a podpísal dohodu o spolupráci s poslaneckým klubom ANO vedeným Ľubomírom Lintnerom a Jirkom Malchárkom.


28. januára 2009
Exposlanec Karol Džupa, ktorý pred štyrmi rokmi nečakane opustil HZDS a pridal sa k vtedajšej koalícii, o kupovaní nič nevie.
Ako to bolo s kupovaním poslancov?
Lipšic a ďalší asi nemajú čo robiť, tak oživili túto tému. Ja ako občan by som čakal, že budú hľadať riešenia, ako Slovensku pomôcť v čase ekonomickej krízy.
Politikom by ste vzali tromf z rúk, keby ste konečne vysvetlili, čo sa vtedy stalo.
Bola to súhra okolností. V rámci pomerov HZDS v Košickom kraji som už nevládal riešiť niektoré spory, a tak som zo strany odišiel. Vtedy bol parlament dlho zablokovaný a hrozilo, že parlamentná kríza prerastie do vládnej. Komu by vyhovovalo, aby pokračovala?
Ja neviem. Mečiarovi to nevyhovovalo? Hovorilo sa, že o vašom prestupe sa dohodol s Mikulášom Dzurindom.
Mečiar s tým nemal nič spoločné. Cez kuriéra som mu listom oznámil, že odchádzam. Ale na Mečiara ja nemôžem nadávať. Je to osobnosť, pre Slovensko toho veľa urobil.
Nie je potom čudné, že ste nezostali v poslaneckom klube s Mečiarom, ale hlasovali ste s Dzurindovou koalíciou?
Celé moje hlasovanie spočívalo v tom, že som dal jeden hlas, aby mohol predseda parlamentu otvoriť schôdzu.
Stretávate sa s Mečiarom?
Nie. S politikou už, chvalabohu, nemám nič spoločné.
Čo teraz robíte?
Svoju profesiu. Lekára.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License